Will It Snow For Christmas? Noel’de Kar Yağacak mı?


Bu diziyi aslında Go Soo aşkıyla geçen sene izlemiştim ama yazmak şimdi geldi aklıma.Belki merak edenler vardır yoksada sorun değil yazacağım yinede :D Ama çok ayrıntılı yazamayacağım çünkü dediğim gibi önceden izlediğim bi diziydi ve her ismi yada olayı hatırlamıyorum.O yüzden önemli kişileri ve hafızamda yer tutan sevdiğim sahnelerden bahsedeceğim.Evet hikayemiz şöyle ki ;Cha Kang Jin , üvey kardeşi ve annesiyle birlikte annesinin yıllar önce yaşadığı kasabalarına taşınırlar.Burada Han Ji Wan’a aşık olur ama ayrı düşerler.Ve aradan 8 yıl geçtikten sonra tekrar karşılaşırlar.Peki kader izin verecek mi birlikte olmalarına? Tadaaam işte kısaca konu bu :D Karakterlere geçersek;

Cha Kang Jin annesinin erkeklerle olan ilişkilerine,onların sürekli onu itip kakmasına  dayanamaz ama bu konuda birşeyde yapmaz.Babasından kalan tek şey olan kolyesini yanından hiç ayırmaz .Hatta ona yeri gelir babası gibi davranır.Kasabalarının doktoru Han Jun Su’nun kızı Han Ji Wan’la birbirlerine aşık olurlar.Bir gün Cha Kang Jin kolyesini,Han Ji Wan yüzünden suya düşürür.Ve bir daha da bulamaz ama kolye yıllar sonra Han Ji Wan’da çıkar.

Han Ji Wan,kasabalarının zenginlerinden kasabanın biricik doktoru Han Jun Su’nun kızıdır.Dik başlı,sürekli başına dert açan ama tam bi yardım meleğidir hiçbir zaman haksızlığa gelemez.Oda, Cha Kang Jin’e aşık olur.Bir gün Cha Kang Jin kolyesinin onun yüzünden suya düşürünce kendini çok suçlu hisseder ve günlerce onu arar ama bulamaz.Han Ji Wan’ın bu harap haline dayanamayan  abisi Ji Yong – ki kendisi çok başarılıdır ve kasabanın gurur kaynağıdır- kolyeyi bulmak için suya girer ama bir daha çıkamaz.Abisinin ölümünden kendini suçlu tutan Han Ji Wan bir gece gizlice kasabayı terkederek sırra kadem basar.

Yıllar sonra Han Ji Wan kendine yeni bi hayat kurar.Ve burda Park Tea Jun ile evlenmeye hazırlanır.Park Tae Jun ile Cha Kang Jin aynı yerde çalışmaktadırlar.Ancak çalıştıkları şirketin sahibinin şımarık kızı Park Tae Jun’u sevmektedir ve onu kaybetmemek için intihar eder.Tabi Park Tae Jun hemen düğünü bırakıp ona gider.Ve böylelikle düğün ertelenir.

Woo Jung,Park Tae Jun ve Cha Kang Jin’in .alıştığı şirketin sahibinin kızıdır.Şımarık,ukala kendini beğenmiş bi tiptir.İlk başta Park Tae Jun’u sevsede sonradan Cha Kang Jin’e aşık olur ama ondan yüz bulamayınca tekrar Park Tae Jun’a döner.Sonralara doğru iyi biri olmaya başlayıp gönlünüzü almayı başarıyor.

Ve son olarak Cha Kang Jin’in ömür törpüsü ama aslında sevdiğim annesi Cha Chun Hee.Eskiden bar kadını olarak çalışıyormuş, bırakmış ama hala herkes ona öyleymiş gibi davranıyor.Han Ji Wan’ın babası Han Jun Su ile eski aşıklar. han Jun Su tarafından terk edilince kasabayı terk eder.Ama aslında Han Jun Su’da hala Cha Chun Hee’yi sevmektedir ancak itibarını kaybetmek istemediği için onunla birlikte olamamıştır.

İşte karakterler kısaca bunlar.Ee bunlar yıllar sonra nerde nasıl karşılaşıyorlar derseniz, Cha Kang Jin,Park Tae Jun’la arkadaş olduğu için onun düğününe gider ve orada Han Ji Wan’ı görür.İkiside birbirini tanır ama tanımamazlıktan gelirler.Sonra,tabi Cha Kang Jin dayanamaz.Çünkü hala onu sevmektedir.Han Ji Wan’da Cha Kang Jin’i hala sevmekte ama abisine ona utancından dolayı hep kendini ondan uzak tutar.Ama nereye kadar ?

Genel itibari ile güzel bi diziydi..Goo so aşkımı başlatan dizidir kendisi..Ostsi ne gelirsek bir şarkı hariç diğerleri güzel değildi.Yan karakterlerden de bi Han Ji Wan’ın annesini sevmedim uyuz oldum ya kadına ! Başlarına o kadar çok şey geliyor ki yeter artık birlikte olsunlar diyorsunuz bi zaman sonra hele de sonlara doğru annesinin hafızasını kaybedip Cha Kang Jin’i oğlu Ji Yong sanması falan tam bi işkenceydi.

Aklımda kalan en sevdiğim sahne heralde şeydi.Tam hatırlayamıyorum aralarında geçen konuşamayı ama kabataslak şöyleydi; Cha Kang Jin geceçalışıyorken Han Ji Wan gelir ve Cha Kang Jin’la kısa bi sınav yapacağını söyler.Cevaplara da evet ise O hayır ise X demesini söyler.Cha Kang Jin’in arkası dönük çizim yapıyormuş gibi davranıyor ama kulağıda Ji Wan’da.Ji Wan bi kaç soru sorar ve Cha Kang Jin cevap vermeyince onu yerine, Cha Kang Jin’in sırtına eliyle O yada X çizerek cevaplar.En son beni seviyorsun değil mi diye sorar.Kang Jin yine cevap vermeyince Ji Wan’da eli boş odasına döner.Ama sonradan bir bakar ki Cha Kang Jin’in çizim yaptığı kağıdın üzerinde kocaman bi O çizili. Anlatmakla olmaz ya izlemeniz lazım çok hoştu burası :) :)

Sonra, şu sahne çok komikti..Han Ji Wan kolu kırık numarası yapar ama sonra dalgınlıkla kolunu kullanınca foyası ortaya çıkar :D :D

işte o meşhur kolye :D

Dediğim gibi harika bi ost si yoktu..ama aralarından bu şarkılar idare ederdi..dinlenebilir :)

About these ads

4 Yorum (+add yours?)

 1. mydestiny
  Tem 07, 2011 @ 18:40:58

  Benim de sevdiğim bir dizi fakat sonunu beğenmedim. O kadar şey yaşadılar bir mutlu sonu göremediler. Gerçi sonunda kavuştular ama o sahneleri uzaktan çekim yapmışlardı pek göremedik:)) Genç oyuncuları severek izlemiştim, çok başarılılardı. Kırık kol ve X/O sahnesi gerçekten hoştu:)

  Cevapla

 2. hikaruivy
  Tem 07, 2011 @ 21:59:13

  bense bu diziyi joong ki aşkına izlemiştim. tabii ikinci bölümden sonra devam etmeme gerek kalmadı, ben de bıraktım :P :P belki boş bir vaktimde izlerim, ama ondan önce sırada o kadar çok dizi var ki zannetmiyorum yakın zamanda izleyebileyim… yine de güzel yazı olmuş, ellerine sağlık secret’cım ^^ bi de seni mim’ledim, haberin olsun ;)

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer 179 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: